85. rocznica Zbrodni Katyńskiej
Dzisiaj w Głogowie Małopolskim odbyły się uroczystości poświęcone pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 85. rocznicę, pod Dębami Katyńskimi i obeliskiem upamiętniającym pomordowanych, kwiaty złożyli m. in. Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Starosta Rzeszowski i p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Marek Pietrykowski, przedstawiciele służ mundurowych oraz delegacje dzieci i młodzieży szkolne
Dzisiaj w Głogowie Małopolskim odbyły się uroczystości poświęcone pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 85. rocznicę, pod Dębami Katyńskimi i obeliskiem upamiętniającym pomordowanych, kwiaty złożyli m. in. Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Starosta Rzeszowski, p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Marek Pietrykowski, przedstawiciele służ mundurowych oraz delegacje dzieci i młodzieży szkolnej.
Obchody przygotowały władze miasta i gminy Głogów Małopolski wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną, strzelcami ze związku strzeleckiego oraz Komendantem Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim podkom. Krystianem Mazurem. Uroczystość upamiętniała 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, zamordowania w kwietniu 1940 roku przez NKWD oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz elity społeczeństwa polskiego, którzy dostali się do sowieckiej niewoli.
Obchody rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i asysty związku strzeleckiego oraz odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.
Następnie głos zabrał burmistrz Głogowa Małopolskiego Tomasz Skoczylas, który przypomniał, jak ważna jest pamięć o poległych, którzy oddali swoje życie w obronie Polski.
Do zgromadzonych przemówił także Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz, który odczytał list w imieniu Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul.
Po przemówieniach zgromadzonych gości odegrany został sygnał "Śpij kolego".
Uroczystość uświetniły występy młodzieży szkolnej. Ksiądz Michał Polański odmówił modlitwę za poległych, a przedstawiciel „Strzelca” odczytał apel poległych nazwiska zamordowanych żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej z Głogowa Małopolskiego i ziemi głogowskiej.
Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod tablicą memorialną.
Po uroczystości jej uczestnicy, poprzedzani przez poczty sztandarowe i strzelców w asyście policjantów, przeszli pod budynek komisariatu, gdzie pod tablicą upamiętniającą zamordowanych na wschodzie funkcjonariuszy Policji Państwowej z ziemi głogowskiej, złożono pamiątkową wiązankę.