Wydarzenia

Rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 19.02.2024

Pomimo wielu apeli policji oraz surowych sankcji karnych, na naszych drogach nadal poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy po raz kolejny wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy zignorowali ten zakaz. Teraz, o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Nietrzeźwym okazał się być 52-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Kierujący peugeotem, w piątek wieczorem w Głogowie Małopolskim, doprowadził do dwóch kolizji drogowych. Najpierw zderzył się z seatem, a później wjechał w mitsubishi. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania następnego nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotę rano w Dynowie na ul. Błonie. Funkcjonariusze ustalili, że 29-letni kierujący samochodem marki Kia miał 1,4 promila alkoholu w organizmie

W niedzielę wieczorem w Jasionce, mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego skodą. On również wykazał się lekceważącym podejściem do przepisów prawa. 45-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący stracili już prawa jazdy. Wkrótce odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony